• workshop na tému istenia.... 23.11.2022 16,00- 17,00 hod.

Ahoj pozývame Ťa na workshop na tému istenia, prostriedky na istenie -kýblik, smart, grigri, pololoďák, istenie prvolezca na stene atď.  Vychádzame z potreby cielene popracovať s našimi stredoškolákmi. Ale dospeli sme k tomu že neuškodí aj nám zopakovať si niektoré veci. Takže Vás pozývame 23.11.2022 od 16 hod. do 17 hod.
    Workshop realizujeme pre členov Horoklubu a stredoškolákov na našom krúžku.
    Zabezpečuje Mirko Knoško.

• Otvárame v soboty od 19.11.2022 v časoch 15,00-19,00 hod.

Lezeckú stenu otvárame pre verejnosť už aj v soboty od 19.11.2022 v časoch 15,00-19,00 hod.
  • Podali sme projekt na výstavbu bouldrovej steny

Vážení priaznivci športového lezenia. Na rok 2023 sme podali niekoľko projektov, ktoré môžu pomôcť našej lezeckej komunite.  Uchádzame sa o grant na vytvorenie exteriérovej bouldrovej lezeckej steny, prístupnú pre širokú lezeckú verejnosť v Banskej Bystrici. Ak sa to podarí ďalšie prostriedky na tento projekt sa budeme snažiť získať prostredníctvom alokácie 2%. či iných foriem podpory. O výsledku Vás budeme informovať.

Turistické členstvo v Horoklube v rámci členstva v KST

Uvedený typ členstva v našom klube je určený tým ľuďom ktorí nemajú horolezecké ambície, ale skôr sa venujú turistickým aktivitám. Ako člen najväčšej národnej slovenskej turistickej organizácie Klubu slovenských turistov (KST) získate rozsiahle výhody...

Poslaním Horoklubu  v turistickej sekcií je v rámci činnosti propagovať, spoluorganizovať, metodicky a finančne podporovať turistické aktivity pre členov s príslušnosťou k UMB, ale aj ostatnú turistickú verejnosť.

FORMULÁR k registrácii turistického členského poplatku na rok 2022

Čo to je turistické členstvo v Horoklube ŠK UMB?

Horoklub ŠK UMB je členom Klubu slovenských turistov (KST) a tým pádom jeho členovia získavajú všetky výhody uvedenej organizácie. Sú to napr.

Čo to stojí?

Výška schváleného TURISTICKÉHO členského pre rok 2022

• základný: 15 €,
  • študenti okrem študentov externého štúdia (od 16 rokov maximálne do 26 rokov) a dôchodcovia (od 62 do 69 rokov): 10 €,
  • deti do 15 rokov, dôchodcovia nad 70 rokov a držitelia preukazov ZŤP: 5 €,

Ako mám postupovať keď by som chcel mať turistické členstvo?

Je to jednoduché. Treba vyplniť tento FORMULÁR  a po jeho vyplnení spraviť úhradu na tento účet IBAN SK82 8360 5207 0042 0343 8502  Ako variabilný symbol dajte dátum narodenia a do poznámky svoje meno na základe vyplneného formulára.

Registráciu uzatvárame k termínom 1.2.2022, 1.3.2022 Poistenie platí vždy na rok od 1.4.2022

Po dodaní známok a preukazov Vás budeme kontaktovať mailom.

V prípade otázok píšte na jaroslav.kompan@umb.sk

Čo ešte treba vedieť? Horoklub má aj iné špecifické aktivity mimo turistických. V prípade záujmu o ne je potrebné rozšíriť si turistické členské o takzvané PLNÉ ČLENSKÉ (12 Eur), ktoré prináša aj ďalšie výhody, ale aj povinnosti. (získate tak napr. zľavu na Lezeckej stene Pavúk, ďalšie zľavy v obchodoch atď.)