• Oznam

Dňa 14 a 15.5.2022 bude lezecká stena zatvorená z technických dôvodov. Ďakujeme za pochopenie.

• Workshopy- Lezieme bezpečne 2022

Prvý  workshopu od 16,30-18,30hod. ktorou začneme je Záchrana STRAUSS (záchrana zraneného po páde do štandu bez možnosti jeho spustenia na zem).- Vyťahovanie zraneného na štand a zlanenie s ním.
    Druhý workshop od 18,30-20,00 hod. APLIKOVANÁ PRVÁ POMOC po úraze pri lezení.
  • Podporte nás prostredníctvom 2 %

Vážení naši priaznivci. Aj tento rok sa uchádzame o Vašu priazeň a podporu v rámci venovania 2%.

Aj v tomto roku chceme použiť získané prostriedky na preisťovanie (výmena borhákov atď.) a zaisťovanie nových lezeckých ciest v oblastiach Kalamárka a okolie Banskej Bystrice. Ďalšie prostriedky chceme smerovať na dostavbu a rozšírenie lezeckej steny Pavúk a fungovanie lezeckých krúžkov.

Turistické členstvo v Horoklube v rámci členstva v KST

Uvedený typ členstva v našom klube je určený tým ľuďom ktorí nemajú horolezecké ambície, ale skôr sa venujú turistickým aktivitám. Ako člen najväčšej národnej slovenskej turistickej organizácie Klubu slovenských turistov (KST) získate rozsiahle výhody...

Poslaním Horoklubu  v turistickej sekcií je v rámci činnosti propagovať, spoluorganizovať, metodicky a finančne podporovať turistické aktivity pre členov s príslušnosťou k UMB, ale aj ostatnú turistickú verejnosť.

FORMULÁR k registrácii turistického členského poplatku na rok 2022

Čo to je turistické členstvo v Horoklube ŠK UMB?

Horoklub ŠK UMB je členom Klubu slovenských turistov (KST) a tým pádom jeho členovia získavajú všetky výhody uvedenej organizácie. Sú to napr.

Čo to stojí?

Výška schváleného TURISTICKÉHO členského pre rok 2022

• základný: 15 €,
  • študenti okrem študentov externého štúdia (od 16 rokov maximálne do 26 rokov) a dôchodcovia (od 62 do 69 rokov): 10 €,
  • deti do 15 rokov, dôchodcovia nad 70 rokov a držitelia preukazov ZŤP: 5 €,

Ako mám postupovať keď by som chcel mať turistické členstvo?

Je to jednoduché. Treba vyplniť tento FORMULÁR  a po jeho vyplnení spraviť úhradu na tento účet IBAN SK82 8360 5207 0042 0343 8502  Ako variabilný symbol dajte dátum narodenia a do poznámky svoje meno na základe vyplneného formulára.

Registráciu uzatvárame k termínom 1.2.2022, 1.3.2022 Poistenie platí vždy na rok od 1.4.2022

Po dodaní známok a preukazov Vás budeme kontaktovať mailom.

V prípade otázok píšte na jaroslav.kompan@umb.sk

Čo ešte treba vedieť? Horoklub má aj iné špecifické aktivity mimo turistických. V prípade záujmu o ne je potrebné rozšíriť si turistické členské o takzvané PLNÉ ČLENSKÉ (12 Eur), ktoré prináša aj ďalšie výhody, ale aj povinnosti. (získate tak napr. zľavu na Lezeckej stene Pavúk, ďalšie zľavy v obchodoch atď.)