• Otváracie hodiny lezeckej steny

Lezeckú stenu Pavúk plánujeme otvoriť od 19.9.2022.

• Podporte nás prostredníctvom 2 %

Vážení naši priaznivci. Aj tento rok sa uchádzame o Vašu priazeň a podporu v rámci venovania 2%.

Aj v tomto roku chceme použiť získané prostriedky na preisťovanie (výmena borhákov atď.) a zaisťovanie nových lezeckých ciest v oblastiach Kalamárka a okolie Banskej Bystrice. Ďalšie prostriedky chceme smerovať na dostavbu a rozšírenie lezeckej steny Pavúk a fungovanie lezeckých krúžkov.

• Členské príspevky na rok 2022

Aj tento rok je možné vstúpiť do našich radov. V rámci Horoklubu máte možnosť získať aj členstvo a s ním spojené výhody v SHS James (horolezecké členstvo), alebo KST (turistické členstvo). Je potrebné vyplniť konkrétny formulár a úhradou na účet zrealizovať platbu. Keďže preukazy v SHS James a KST platia a s ním spojené poistenie platia do 31.3.2022 (v rámci obdobia roku 2021) skúste to zrealizovať do 1.2. alebo 15.3.2022  je potrebné vyplniť konkrétny formulár a úhradou na účet zrealizovať platbu.

Ponuka kurzov pre dospelých

Pre dospelých ponúkame tieto začiatočnícke alebo zdokonaľovacie kurzy....

• 20161027_181936.jpg

Oboznamovací kurz na lezeckej stene

Kurz určený záujemcom, ktorí by si chceli vyskúšať lezenie na umelej stene. Pod vedením skúsených inštruktorov sa naučíte základy istenia. Vo väčšom rozsahu sa oboznámite s technikou lezenia, uzlami a všetkým potrebným pre bezpečné lezenie na umelých stenách.

• 204595172_1221353744936619_960857827060809184_n.jpg

OBOZNAMOVACÍ KURZ POHYBU NA ZAISTENÝCH CESTÁCH - VIA FERRATÁCH -NOVÉ

Oboznamovací kurz je určený pre ľudí z minimálnymi skúsenosťami lezením, či pohybom v exponovanom teréne. Poskytneme Vám odborné vedenie a vysvetlenie problematiky či s Vami absolvujeme Via ferratu na Skalke pri Kremnici či v Liptovskej Osade. Kurz je určený pre všetkých ktorých lákajú výšky a príroda. Ideálne pre partnerov- manželov či rodiny s deťmi, ktorým chýbajú spoločné zážitky či chcú spoločne čeliť výzvam.

• DSC_0785[001].jpg

Oboznamovací kurz lezenia na skalách

Oboznamovací kurz lezenia na skalách.

Máš skúsenosti s lezením na umelej stene, alebo si chceš hneď vyskúšať lezenie na skutočnej skale? Tak tento kurz je určený práve pre teba.

• DSC_0792[001].jpg

Zdokonaľovací kurz lezenia na skalách.

Kurz je určený záujemcom, ktorí už majú určité skúsenosti s lezením na skalách a radi by si vyskúšali lezenie vo viac dĺžkových cestách. Je to ideálna príprava na tatranské lezenie.