Aktuálne
 • Oznam

  V čase konania workshopu Lezieme bezpečne- záchrana Strauss bude lezecká stena pre verejnosť uzavretá. V termíne 22.5.2019 od 17,00 hod do  19,00 hod. Za pochopenie ďakujeme. 

 • workshop "Lezieme bezpečne" -záchrana STRAUSS

  Na základe požiadavky členov klubu aj túto jar zrealizujeme na lezeckej stene Pavúk  workshop "Lezieme bezpečne". 

  Tak kto má záujem pred letnou sezónou zopakovať si "záchranku" tak neváhajte. Kapacita je obmedzená. 

  Tento raz pod vedením horského vodcu Mirka Černa a inštruktora Mirka Knoška.

  Kedy: 22.5.2019 od 17,00 hod do cca 19,00 hod.

  Téma: Záchrana STRAUSS (záchrana zraneného po páde do štandu bez možnosti jeho spustenia na zem).- Vyťahovanie zraneného na štand a zlanenie s ním.

  prihlasovanie: FORMULÁR

  Miesto Lezecká stena Pavúk http://www.stena.horoklub.sk/ 

 • Zmena otváracích hodín na lezeckej stene Pavúk

  Zmena otváracích hodín na lezeckej stene Pavúk od 1.5.- 31.5.2019

  Stena bude otvorená nasledovne:

  Pondelok- zatvorené

  Utorok 17.00-20.30 hod.

  Streda 17.00-20.30 hod.

  Štvrtok 17.00-20.30 hod.

  Piatok zatvorené

  Sobota -zatvorené

  Nedeľa (štátne sviatky) 15,00-20,00 hod.

   

Nox Quaerox 20.3.2019

Nox Quaerox sa vrátil do centra študentského života. Študentský V-klub po štyroch rokoch znovu privítal svetielka z čeloviek presekávajúcich tmu okolitých ulíc. Tento raz to bolo čisto v podaní v dvoch hlavných kategórií- stredoškolákov a vysokoškolákov. Prišli zdolať výzvu tmy, zabehnúť si po zážitok.....

Samotná organizácia bola v rukách dvoch študentov Rekreológie, Katky a Sama ktorí dostali takéto zadanie v rámci semestrálnej práce. Teória z prípravy takéhoto rozsiahleho podujatia, veď sa ho zúčastnilo 43 dvojích (86 súťažiacich) sa pretavila do praxe z priamej realizácie. Museli zvládnuť, propagáciu, rozpočet, osloviť sponzorov, odmoderovať samotné podujatie ale aj zostaviť tím dobrovoľníkov, ktorí im pomohli zabezpečiť samotnú realizáciu. Časovo náročná bola aj príprava  samotnej trate v neskorých nočných hodinách... Odmenou za túto prácu im bola určite rekordná účasť v podaní stredoškolákov (62 súťažiacich) zo škôl Banskej Bystrice. Veď možno v týchto radoch sa nájdu ich ďalší budúci spolužiaci na rôznych odboroch UMB.....

 

Popis súťaže

Nox Quaerox je nočný orientačný beh dvojíc. Každá dvojica dostane mapu, na ktorej sú vyznačené kontroly. Kontroly majú rôznu bodovú hodnotu podľa vzdialenosti a náročnosti umiestnenia. Mapu dostanete tesne pred hromadným štartom. Na druhej strane budú nápovedy, ako nájsť kontrolu, ktorú zapíšete do vedľajšieho políčka. Po dobehnutí odovzdáte zápisný hárok zapisovateľovi, ktorý vám zastavuje čas (hárok musí byť označený názvom tímu, kategóriou a pri odovzdaní musia byť prítomní obaja z dvojice).

Na hľadanie kontroliek budete mať presne 60 minút. Za tento čas sa snažíte nazbierať čo najväčší počet bodov. Za prekročenie časového limitu nasleduje penalizácia – za každú minútu navyše sa tímu odpočíta 1 bod z už nazbieraných bodov. Časový limit celej súťaže končí po 80 minútach od štartu (po jeho prekročení bude dvojica diskvalifikovaná).

Dvojica s najlepším výsledkom vyhráva.

Termín: 20.3.2019

Čas: 17:30 – registrácia
18:45 – vysvetľovanie pravidiel
19:00 – štart

Miesto konania (štart, cieľ): V-club, Tajovského 40, Banská Bystrica

Kategórie:

- Muži

- Ženy

- Mix (žena, muž)