Červenec 2019
    Ďalšia zimná akcia pre členov klubu. Tradičný Červenec 22-24.2.2019
  • Zbojníčka 2019

Zimné skialpinisticko -lezecké sústredenie vo Vysokých Tatrách bude 25. - 27. januára 2019 na Zbojníckej chate. Kontaktná osoba Miro Knoško

Metodika pri výučbe lezenia

Akákoľvek outdoorová aktivita si zaslúži pozornosť aj z pohľadu správneho využitia a použitia rôznych prostriedkov, či už technických, pohybových, alebo externých, vďaka ktorým si aktivitu ešte lepšie užijete a to bez úrazov. Na to sa niekedy oplatí trošku poteoretizovať o praxi :)

Viac metodických materiálov k lezeniu a horolezectvu  nájdete na stránke:

• img_iceclimb.jpg

Základy lezenia v ľade

Lezenie v ľade, ale aj mixové lezenie, prežíva obdobie zvýšeného záujmu a Jamesák prináša články nielen o ľadových extrémoch, ale aj rady, ako na to. Pripravili sme najdôležitejšie informácie pre tých, ktorí chcú s ľadovým lezením začať. V druhej časti prinesieme techniky aj pre pokročilejších, ktorí chcú dosiahnuť vyššiu úroveň alebo skúsiť aj pretekárske lezenie v ľade.

Viac ›